O blogu

Tak a je to tady. Udělala jsem to. Právě jsem si založila blog! Pravda, pár let to trvalo. Přemýšlím o tom už tak dlouho, že jsem nikdy nevěřila tomu, že to opravdu udělám.  A proč jsem se tedy tak náhle rozhodla? Protože mám tři sestry. A protože včera večer se jedna z nich, Míša, skálopevně rozhodla, že bych do toho rozhodně měla jít a tolik se nadchla, že jsem si nakonec řekla "tak OK, proč ne?"

Jenže založit blog není jen tak. Nebo alespoň pro mě, která jsem nikdy žádný nečetla. Celou noc jsem vymýšlela jen název! A to nemluvím o zbytku rodiny, která se, chca nechca, podílí na všech mých aktivitách. 

Ve dvě odpoledne byl název na světě a od té doby přemýšlím, co budu psát. Začnu tedy sebou a nějak normálně a stručně se představím.

Ahoj, jmenuji se Katka a tohle jsem já :)


Nebo jsem alespoň byla. Fotka je už pár let stará, ale ty novější zas nelze publikovat :) Navíc mám foťák raději z té druhé strany.
Dospělá jsem už dlouho a bydlím na Chomutovsku. Se mnou bydlí dva krásní kocourci.

Dvanáctiletý Hubert                                                                                  a čtyřletý Simon.
Kluci jsou jako moje děti, takže je tu budu asi zmiňovat docela často.

A tím se dostávám k tomu, co dělám a co chci sdělit světu.
Jsem tvořivec všeho druhu. Baví mě snad všechno, co se dá dělat rukama. V jednu chvíli se patlám s fimem, druhý den soustružím miniaturní lampičky, pak si tři dny v kuse kreslím a mezi šichtama pletu čepice. Mám v hlavě strašně moc nápadů a když něco nedělám, mám pocit, že exploduju!

S ostatními se chci podělit o své výtvory, poradit, když budu vědět, ale také si nechat poradit.

Témata:


Kreslení a malování


Tak tohle je moje úplně nejvíc. Kreslením prostě žiju. Zamilovala jsem si oblast "character design" a v poslední době ulítávám na navrhování omálovánek pro dospělé.

Nedávno jsem si splnila svůj obrovský sen a pořídila si novou hračku, takže teď kreslím převážně na WACOM Cintiq 22HD. Zkouším ale i malovat olejem a akvarelem. No a pastelky, kterých už mám slušnou zásobičku, jsou moje nestárnoucí klasika.

Fotografování


Další můj velký koníček, na který ale bohužel nemám skoro vůbec čas. V podstatě jsem se omezila na příležitostného soukromého fotografa své kamarádky Petry a její rodiny :)  Ale já to jednou zase rozjedu!Pletení, háčkování, šití


Favoritem v této kategorii je pletení a to hlavně čepic. Mám totiž chronickou lemroitidu a u časově náročných projektů zpravidla nevydržím až do konce :) Čepice jsou tak akorát, malé, rychlé a díky mé druhé sestře, Kristýně, mi tu nikdy dlouho neleží.

Přesto, že nejsem zrovna šílenec do tohoto druhu ručních prací, občas mě to chytne a jdu třeba ušít hadrovou panenku nebo pouzdro na pastelky nebo uháčkovat nějaké zvířátko.
Jsem sice krejčová, ale už od školy mám alergii na jehly. Obzvláště, když slyším větu "ušiješ mi něco?"
Jednou, dvakrát do roka se pak překonám a našiju pár hadříků po dva malé andílky mé nejstarší sestry Ivany.


Tvoření


Tohle je oblast "všehochuť".
Tvořím z polymerových hmot, papíru, textilu, dřeva, korálků a všeho možného, co mi přijde zrovna vhod. Jsou to třeba šperky, různé dekorace a hlavně a v největší míře různé doplňky a nábytek pro panenky Barbie.


Ostatní


Krom krejčové jsem taky kuchařka, ale v kuchyni se vyskytuji velmi vzácně. Někdy mě to ale popadne a něco uvařím nebo upeču. Zvláště, když se sejdeme celá rodina a já se chci něčím vytáhnout :)

Vzhledem k tomu, že trávím skoro čtyři hodiny denně v autobuse, považuji se za velmi vášnivého čtenáře. Společníka mi neodmyslitelně na každé cestě dělá můj Kindle a ať si každý říká co chce, já na tento úžasný vynález nedám dopustit.

Z vášnivého čtenáře se občas převtělím do vášnivého "spisovatele". Tento jev je snad ještě vzácnější, než mé zhmotnění v blízkosti kuchyňských spotřebičů. Začala jsem toho spoustu, ale dokončila, kromě školních slohovek, jen jednu povídku :D
Mé nejobsáhlejší dílo byl asi deníček z ročního pracovního pobytu v Anglii, ale ani ten jsem nedopsala do konce. Ani nevím, jak k tomu došlo, ale chybí mi asi týden před odjezdem domů.
Spisovatelskou mánii nakonec můžu pěstovat právě tady.

Tak a je to. Osm večer a já dopsala svůj první příspěvek. Úkol splněn.

Mějte se krásně a zas někdy ;)Žádné komentáře:

Okomentovat

Vážení návštěvníci, budu velice ráda za každý zanechaný komentář, ať již pochvalný nebo kritický. Prosím jen o zachování slušnosti, nepoužívání vulgarismů a neútočení na skupiny či jednotlivce. Děkuji.